6 propozycji bierze udział w finałowym etapie konkursu na typową włocławską potrawę. Mieszkańcy nadsyłali swoje przepisy, z których wyłoniono propozycje: Roberta Stasiaka na rosopitę, Łukasza Kaczorowskiego na szablok z zacierkami, Daniela Krzemińskiego na kluchy ziemniaczane z serem i skwarkami, Iwony Lubeckiej na prażuchę, Magdy Szupryczyńskiej na zupę na kwasie kapuścianym oraz Marianny Lewandowskiej na sodziaki.
Wszystkie te przepisy można znaleźć na profilu Urzędu Miasta na facebooku. Dwóch zwycięzców wytypują teraz włocławianie, głosując w sondzie, dostępnej tutaj: http://moje-ankiety.pl/respond-50951.html. Zachęcamy do wskazania najlepszych propozycji! Głosowanie potrwa do piątku 16 sierpnia do godz. 12.00. Zwycięzców ogłosimy w piątek na profilu Urzędu Miasta na facebooku. Na autorów dwóch przepisów, które zbiorą największą liczbę głosów, czekać będzie upominek – włocławski fajansowy zestaw śniadaniowy (filiżanka, spodeczek i talerzyk). Zapraszamy do zabawy!
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola